PROSÍM NEZADAVAJTE UŽ DOTAZY DO FÓRA NA WEBSITEX5.BLU­EFORUM.CZ

POUŽITE NOVÉ FÓRUM NA WWW.WEBSITEX5­.SK/FORUM

Toto je upravená offline kópia zrušeného fóra z websitex5.blueforum.cz s obsahom ku 9.11.2016. Offline kópia nie je editovateľná , je bez možnosti vyhľadávania , registrácie a prihlásenia užívateľa.

E-mail bez prílohy – popis,oprava

Johny26

Johny26

Veterán

Příspěvků: 24

#1 23. 7. 2013 12:40

Pre tých ktorý si vytvorili formulár aj s možnosťou odoslať prílohu a po vyplnený formulára im nepríde email alebo email príde ale bez prílohy tak prikladám návod na opravu.
Pred nahratím web stránky na server si treba v programe Website x5 vybrať s akým skriptom má web stránka pracovať pre odoslanie e-mailu.
Program ponúka dav spôsoby na výber kde je možné vybrať ešte po troch variant.
Website x5 ver 10 sa to nastavuje na Pokročilé nastavenia — Správa dát---Tip scriptu pre odoslanie dát.
1-Skript odoslať ako GET
2-skript odoslať ako POST

Ak chcete v emailovom formulári zasielať prílohy tak na nastavenie.: Skript odoslať ako GET ZABUDNITE.
Prílohy prechádzajú len pod skriptom odoslať ako POST !
(Aspoň podľa mojich skúseností).

Po vytvorený daného formulára si treba exportovať web stránku na server a následne treba editovať súbor ktorý nájdete v zložke res---imemail.inc.php tak­to

Pôvodný súbor vyzerá takto.: NG
if(is_array($this->attachments)) {
$headers .= „Content-Type: multipart/mixed; boundary=\"" . $boundary_file . "\"" . $this->newline . $this->newline;
$headers .= "–“ . $boundary_file . $this->newline;
}
Potrebné upraviť takto.: OK

if(is_array($this->attachments)) {
$headers .= „Content-Type: multipart/mixed; boundary=\"" . $boundary_file . "\"" . $this->newline;
$headers .= "–“ . $boundary_file . $this->newline;
 }

Treba vymazať a nechať iba jeden! — $this->newline
Po oprave si treba uložiť súbor a prepísať na serveri pôvodný.

Poprosil by som podporu o riešenie tohto problému nakoľko z diskusii týchto fór ešte z predošlej verzie website x5 ver 9 link.: http://oldwsx5forum.salling.sk/…/tema/41027/
majú viacerý problém.
Podľa mňa pre výrobcu by nebol problém doložiť do website x5 programu možnosť vybrať aj taký script ktorá edituje súbor imemail.inc.php správne a netreba ju následne editovať a prepisovať na servery.

S daným problémom som kontaktoval aj podporu pre môj hosting nakoľko na niektorých free hostingoch a zrejme aj na iných hostingoch to chodí poriadku aj bez úpravy. Poprosil som ich o úpravu servera tak aby som nemusel editovať a následne prepisovať súbor imemail.inc.php a dostal som odpoveď citujem.:

nie je možné to spraviť inak, nakoľko to bude nejaká chyba toho softwaru. Na freehostingoch môžu mat staršie verzie PHP alebo slabšiu bezpečnosť, čo si my nemôžeme dovoliť.

Ps.: Vyskúšal som všetky možné spôsoby ktoré ponúka program website x5 ver 10 aj ver 9 ale bez editácie súboru imemail.inc.php tie maili nechodili korektne. Teda buď príde mail bez prílohy alebo nepríde vôbec a keď mail nepríde tak strácate možných zákazníkov nakoľko neviete o tom že si cez ten napríklad vytvorený objednávací formulár niekto objednal niečo.
Za ochotu podpory a vybavenie žiadosti Vám vopred ďakujem.

norobin

norobin

Pokročilý

Příspěvků: 6

#2 17. 12. 2013 20:11

[1] No to je všetko pekné, len ešte treba dodať k tomu návodu ako prepísať ten pôvodný súbor imemail.inc.php správne ako sa to robí, kde a čo stlačiť.
Ked že tieto problémy nemám len ja tak by sa mal pán Jurdík zamislieť nad tým čo vlastne predáva bez návodu a s kopec problémami a nehrať sa vianočného kapra, ktorý skončí 24.12.
Že vraj program v 5 krokoch a kopec nezmysloch.
Asi by sme mali poslať pánovi Jurdíkovi každý faktúru za spôsobené škody v e-shopoch.
Vdaka jemu a zlému návodu prichádzame o klientoch a o euráče.
Už konečne sa zobudte kompetentný a riešte to !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Napíšte sem konkrétny návod.
Ludia si ho kupujú preto aby si vyrobili weby, e-shopy a zarábali a nie strácali.
Pán Jurdík dobré ráno!!!!!!!!!!!!!!

Johnny

Johnny

Veterán

Příspěvků: 59

#3 18. 12. 2013 08:26

Ja som si to upravil presne podla navodu. Vsetko mi funguje ALE. Cuduj sa svete s mojim emailom ktory mam na YAHOO mi to nefunguje. S GMAILom nema problem. A teraz. Kedze ma nebavilo zakazdym prepisovat po kompletnej aktualizacii konkretny subor vyriesil som to takto.
Priamo v programe som si upravil tento subor imemail.inc.php tam kde ho trebalo upravit. Tento subor si otvor v obycajnom poznamkovom bloku. Je to presne riadok 93 alebo 94. Zalezi ako budes pocitat riadky. Ale mam navrh. Hodim tu link a mozes si ho priamo stiahnut z mojho webu.

Prosim majte so mnou trpezlivost
norobin

norobin

Pokročilý

Příspěvků: 6

#4 18. 12. 2013 21:04

[3] ako a kde otvorit tento subor imemail.inc.php

tircapo

tircapo

Veterán

Příspěvků: 28

#5 19. 12. 2013 00:23

Čo takto ukľudniť svoje predvianočné hormóny? Takých múdrych mám najradšej. Kedy si sa koho pýtal na nejaký problém či nejakú pomoc?! Ty si tu raz žiadal o vytvorenie nejakého toplistu v html5 s ktorým Website nemá nič spoločné a druhý krát si to pekne natrel svojou slušnosťou Martine v jednej diskusií a toto je Tvoj ďalší výstup. Spolu 6 komentárov, ktoré stoja za zamyslenie sa nad sebou. Myslím si, že problém máš, ale sám so sebou. To aj v súkromí riešiš svoje problémy hneď útokom? Všetci sú vinní, len pán je bez. Komu chceš akú faktúru posielať a za čo?! Za to, že tomu programu nerozumieš, alebo že u Teba viazne slušnosť komunikácie?!
Ak má niekto nejaké problémy a požiada o pomoc, tak v rámci možností a skúsenosti sa v tejto voľnej diskusií (ktorá tu ani vôbec byť nemusela) odpovedia všetci čo o tom probléme niečo vedia. A myslím, že si tu toho navzájom napíšeme a naučíme či doučíme dosť. A ak je nejaký väčší problém s ktorým si nevie rady ani p. Jurdík, tak komunikuje priamo s Incomediou a následne to tu sem zavesí.
Takže takéto výstupy si nechaj na facebook alebo iné fóra. Nikto tu nie je zvedavý na Tvoje excesy.
Takže pán norobin DOBRÚ NOC !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

Editováno: Ladislav Jurdik, 19. 12. 2013 10:37

tircapo

tircapo

Veterán

Příspěvků: 28

#6 19. 12. 2013 00:54

[2]
Ešte som zabudol:
Čo nám takto predstaviť svoj/e e-shopy, ktoré ťa takto nedokonalým programom ako je Website pripravujú o klientov a euráče?

Johnny

Johnny

Veterán

Příspěvků: 59

#7 19. 12. 2013 10:37

[4]
Takze. Popriadku.

1. Pripojis sa na svoj server kde mas nahraty web. Nahravas ho cez website vsak?
web mas nahraty v zlozke bud** public_html** alebo v zlozke** web** – zalezi na poskytovatelovi.
2. Ak si pripojeny, mozes sa pohybovat vo vlastnych adresaroch a suboroch, ktore mas nahrate.
3. Najdi priecinok s nazvom** res. Vojdi do tohto priecinku – stale pracujes so subormi na serveri tak pozor.
4. V priecinku
res** sa nachadza subor imemail.inc.php ,ktory si nasledne skopirujes do svojho PC niekde na disk.
5. Takto stiahnuty subor si nasledne otvor v akomkolvek textovom editore. Ja pouzivam** PSPad** editor
Je to presne riadok 93 alebo 94. Zalezi ako budes pocitat riadky. A tam z koca toho riadku vymazes
$this->newline .

Ale ako som pisal nieje problem si to upravit aj priamo vo WEBSITE X5 a nasledne nahrat komplet celu stranku nanovo. Tak budes mat aspon po probleme ze nebudes musiet zakazdym stahovat a editovat tento subor.
V takomto pripade tam kde mas nainstalovany WEBSITE X5 v mojom pripade je to takto
C:\Program Files (x86)\WebSite X5 v10 – Evolution**Res**
No a priamo v tomto adresari RES najdes tiez tento subor imemail.inc.php, ktory sa nahrava spolu s web-om

Prosim majte so mnou trpezlivost

.

RSS kanál tohoto tématu