PROSÍM NEZADAVAJTE UŽ DOTAZY DO FÓRA NA WEBSITEX5.BLU­EFORUM.CZ

POUŽITE NOVÉ FÓRUM NA WWW.WEBSITEX5­.SK/FORUM

Toto je upravená offline kópia zrušeného fóra z websitex5.blueforum.cz s obsahom ku 9.11.2016. Offline kópia nie je editovateľná , je bez možnosti vyhľadávania , registrácie a prihlásenia užívateľa.

V texte tlačidiel menu nefunguje vyhladzovanie fontov Anti-alias text.

PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#1 21. 3. 2013 13:32

V texte tlačidiel menu nefunguje vyhladzovanie fontov Anti-alias text. Fonty v menu, ktoré boli predtým pekne vyhladené sú teraz vo v.10 škaredo štvorčekovo hranaté. Pri zakliknutí Anti-alias nie je vidno žiadnu zmenu ani v náhľade. Vo Ver.9 v demo je pekne vidno už v náhľade rozdiel pri zakliknútí tejto funkcie.
Dá sa to nejako inak ošetriť, aby to opäť pekne vyzeralo?

Ladislav Jurdik

Ladislav Jurdik

Veterán

Příspěvků: 272

#2 21. 3. 2013 16:57

V slovenskom preklade je to: použiť vyhladzovanie hrán textu

Skúšam a mne to funguje.
Samozrejme musia byť nastavené nejaké správne farby pozadia a fontu, aby ten anti-alias mal čo najlepší efekt.

Admin WebSiteX5
PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#3 21. 3. 2013 17:17

Naozaj. Na PC mám SK verziu X5 z 20.03.2013, tam to vyhladzovanie funguje. Na NB mám EN verziu, úplne tú prvú z 13.3 tam to nefunguje. Idem to teda preinštalovať. Na novo stiahnutý inštalačný súbor má o vyše 200kb viac ako pôvodný, tak tam zrejme nejaké opravy a zmeny budú.
Vďaka.

dzino

dzino

Veterán

Příspěvků: 72

#4 21. 3. 2013 17:57

no mne to funguje perfekt napr. font Tahoma a je to dosť rozdiel keď to zapnem a mám SK verziu 10. 0.0.20

PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#5 21. 3. 2013 18:54

No môže ma poraziť. Preinštaloval som ten pôvodný anglický Website X5 v.10 súborom dnes stiahnutým, ktorý už obsahuje aj slovenčinu, ale chyba a anti-aliasingom stále pretrvávala. Tak som pôvodnú inštaláciu z 13.3 komplet odinštaloval a dnešný súbor som dal inštalovať načisto znova. Na to mi vypísalo, že chyba aktivácie, lebo som zadal priveľa žiadostí o odomknutie. Prvý krát som kúpil „novinku“ a takto to dopadlo. Vždy čakám minimálne tri mesiace, pokým sa odchytajú chyby, teraz som bol nedočkavý a dopadlo to nafigu.
chyba 314

PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#6 21. 3. 2013 19:38

Ďalší, komu to vyhladzovanie fontov nefunguje…
http://answers.websitex5.com/post/55398

tircapo

tircapo

Veterán

Příspěvků: 28

#7 21. 3. 2013 22:01

Mne to vyhladzovanie funguje.

Ladislav Jurdik

Ladislav Jurdik

Veterán

Příspěvků: 272

#8 22. 3. 2013 10:12

[6] No a tam odpovedá priamo programátor, že to bolo v beta verzii opravené.
Nemali ste predtým inštalovanú beta verziu?

Tá chyba aktivácie čo Vám vyhodilo to pôjde inštalovať, ale asi až na ďalší deň, alebo ešte neskôr.
To je ochrana výrobcu pred inštalovaním na viac ako 2pc v jeden deň.

Admin WebSiteX5
PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#9 22. 3. 2013 10:35

Vďaka. Počkám teda a NB vyskúšam preinštalovať neskôr.

PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#10 27. 3. 2013 22:17

Problém s chybou „314“ pri inštalácii vyriešený. Podpora na www.anwers.websitex5.com nevedela nič poriadne poradiť, len dokola omielali, že mám tri inštalácie.
Nakoniec som ale zistil, že problém bol v jazykovej verzii. Ako prvé som si 13.03.2013 na­inštaloval WX5 Evo10 v anglickej verzii, lebo SK verzia ešte nebola k dipozícii. Na druhý deň som s tým istým licenčným kľúčom nainštaloval už novšiu SK verziu na druhý počítač. Po pár dňoch som vymazal anglickú verziu na prvom počítači a inštaloval som update so slovenčinou. Na to mi ale vyhodilo hore spomínanú chybu 314. Nevedel som s tým pohnúť, ani podpora z Incomedie. 8-O
Pretože stále mi nešilo spustiť WX5 Evo10 na prvom počítači, čo ma hodne štvalo, dnes mi napadlo odinštalovať SK verziu a nainštalovať úplne najnovšiu verziu Evo 10.0.2.24, ale v EN verzii. Inštalácia aj registrácia prebehli úplne bez problémov.
Takže haluz je v tom, že hoci som si objednal licenciu na SK verziu, tak ak som prvú inštaláciu urobil na EN verziu, tak potom mi už registrácia SK verziu neberie. No zároveň som s tým istým kľúčom v iný deň nainštaloval rovno SK verziu na druhý počítač a tiež to prebehlo bez problémov.
Uff, divné. Hlavne, že to už ide. :-) Len škoda, že podpora zo strany výrobcu stála za figu. :-?


.

RSS kanál tohoto tématu