PROSÍM NEZADAVAJTE UŽ DOTAZY DO FÓRA NA WEBSITEX5.BLU­EFORUM.CZ

POUŽITE NOVÉ FÓRUM NA WWW.WEBSITEX5­.SK/FORUM

Toto je upravená offline kópia zrušeného fóra z websitex5.blueforum.cz s obsahom ku 9.11.2016. Offline kópia nie je editovateľná , je bez možnosti vyhľadávania , registrácie a prihlásenia užívateľa.

Prvé dojmy z verzie 10

dzino

dzino

Veterán

Příspěvků: 72

#1 15. 3. 2013 17:31

zdravím všetkých
prvé dojmy z verzie 10 upgradoval som websiteX5 ver.9 na ver. 10 SK lokalizácie všetko bez problémov bol som zvedavý čo je nového v 10 tak som spustil program vybral som si projekt a na všeobecne nastavenia som si chcel nastaviť použitý jazyk (Content Language) a SK-Slovak tam zabudli dať :-D myslím si že keď je tam SK lokalizácia tak by to tam malo byť nechce sa mi to prekladať ako to bolo vo ver. 9 možno to dajú do aktualizácie inač zatiaľ v pohode pribudlo tam dosť nových veci

Editováno: Ladislav Jurdik, 16. 3. 2013 12:36

Ladislav Jurdik

Ladislav Jurdik

Veterán

Příspěvků: 272

#2 15. 3. 2013 23:18

[1] Zdravím.

evolution

Nezabudli, sk preklad sa robil na poslednú chvíľu a tento problém som už posielal do Incomedie.
Sk lokalizácia chýba:

  1. V nastaveniach admin, blog, eshop, formuláre…
  2. V sociálnych sietiach
  3. V Google maps

Pokiaľ chce niekto urgentne tento preklad môže si ho vyrobiť sám.

Hneď v úvode prejdite:

všeobecné nastavenia – použitý jazyk – správa obsahu jazyka

Tam si môžete upraviť existujúci jazyk napr. český, alebo pridať ďalší a vytvoriť slovenský.

Hneď ako bude preklad hotový Vás budem informovať. :-|

Editováno: Ladislav Jurdik, 16. 3. 2013 13:09

Admin WebSiteX5
dzino

dzino

Veterán

Příspěvků: 72

#3 16. 3. 2013 00:58

už som si to prelozil a mam pokoj :-)

PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#4 18. 3. 2013 13:06

S verziou v.9 som stihol robiť iba s Demo verziou a kúpil až v.10. Čakal som o hodne lepšie šablóny ako vo v.9, ktoré boli dizajnovo veľmi zastaralé. Vo v.10 sa to mierne zlepšilo, ale nie primerane na dnešnú dobu, takže využitie „zabudovaných“ šablón je dosť obmedzené. Tiež som čakal rozšírenejšie možnosti pre e-shop.
Inak je SW výborný s možnosťami, ktoré ponúka a s primeranou cenou. 8-)

dzino

dzino

Veterán

Příspěvků: 72

#5 18. 3. 2013 19:38

v 10 sa tie šablóny dajú upraviť priamo v programe a čo je super že sa daju exportovať a kto si tam nenájde pre svoju potrebu tak si môže stiahnuť ktoré sú free alebo kúpiť ja si robím sám funguje to perfekt pri prevode projektu z ver.9 do 10 sa mi osvedčilo mat aj template potom už len treba doladiť detaily

Tibor Lazár

Tibor Lazár

Veterán

Příspěvků: 41

#6 18. 3. 2013 20:05

No tak oproti V9 nic moc aspon co som zatial zistil z dema. Trebalo by skusat dlhsie.
Widgety prehodene do objektov aby sa zdalo ze je nieco pridane
akurat logout , hodnotenie a komentar.
To ze V 10 je uz 10 rokov pozadu ani nehovorim a podpora bieda co dost ludi odradza
V dobe ked uz v plnom prude bezi vsade HTLM5 davaju flash

dzino

dzino

Veterán

Příspěvků: 72

#7 18. 3. 2013 21:59

no veru ešte treba poskúšať je tam toho viac :-D

PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#8 18. 3. 2013 22:35

Aj tu sa už objavujú ďalší spokojní zákazníci:
http://answers.websitex5.com/post/54639

Ladislav Jurdik

Ladislav Jurdik

Veterán

Příspěvků: 272

#9 19. 3. 2013 12:06

[6] No WebSiteX5 V10 má plnú podporu HTML5. Hlavne korektné zobrazovanie na dotykových obrazovkách, smartfónoch, tabletoch…
Všetky efekty vo verzii 10 sú už bez fleshu, takže galéria vytvorená z obrázkoch sa bude bez problémov zobrazovať aj na Apple zariadeniach.
Samozrejme je tam možnosť vložiť aj flash animáciu, to si nemyslím že je krok 10 rokov späť. Kto chce tak si tam svoje flasky dá.
Sú rôzne programy na tvorbu webstránok joomla, artiesteer, wordpress, drupal … ale ani jeden nie je tak jednoduchý a rýchly ako websitex5.

Práve program WebSiteX5 je určený pre tých, ktorí nechcú byť odkázaní na administrátoroch a môžu si vlastné stránky vytvoriť sami.
A to rýchlo a bez problémov a hlavne bez akýchkoľvek programátorských a grafických znalostí.

Admin WebSiteX5
klobina

klobina

Veterán

Příspěvků: 106

#10 19. 3. 2013 17:09

už som si to prelozil a mam pokoj

Nemohol by si mi ten preklad poslat ?
admin@fkivankapridunaji.sk

Vďaka ;-)

klobina

klobina

Veterán

Příspěvků: 106

#11 19. 3. 2013 19:09

No už netreba som si to preložil sám z češtiny komplet . . .
Ak niekto chce tak tu som to dal : Slovenský preklad v. 10
Stiahnuť → Rozbaliť
Spustiť WS → Použitý jazyk → Správa obsahu jazyka → Ikona zástavky s modrou šípkou HORE → vybrať stiahnutý súbor → Otvoriť a ;-)

dzino

dzino

Veterán

Příspěvků: 72

#12 19. 3. 2013 20:13

17:23 som ti to poslal ;-)

dzino

dzino

Veterán

Příspěvků: 72

#13 19. 3. 2013 20:38

Download: x5_v10_SK_Slovak
treba počkať 5 sec. a potom
File to download: language SK-Slovak.rar(6.27 Kb)
ďalej Download File
click here to Download the file now
netreba sa registrovať ani posielať sms a podobne blbosti

Ladislav Jurdik

Ladislav Jurdik

Veterán

Příspěvků: 272

#14 20. 3. 2013 08:31

Výborne chlapci. A do tretice keby niekomu nešlo stiahnuť tak to nájdete tu

Ani som nevedel že je tam taký jednoduchý import. 8-O

Admin WebSiteX5
PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#15 20. 3. 2013 21:11

Po lepšom zoznámení sa s v.10 si už viem nastaviť, alebo primerane obísť, všetky nastavenia a zobrazenia tak, ako potrebujem. Hnevá ma už iba jedna vec na e-shope, že nie je možné zadať množstvo tovaru na sklade tak, aby nebolo možné kupujúcim vložiť do košíka tovar, ktorý je momentálne vypredaný. Takmer rok sľubovali v diskusiách z Incomedie, že sklad, resp zásoby tovaru zapracujú v novej verzii. Nová verzia je na svete a skladová funkcia nikde. Dosť to obmedzuje použitie e-shopu vytvoreného cez WebSiteX5 .

PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#16 21. 3. 2013 11:09

Po nainštalovaní WebSiteX5 v.10 sa mi deje jedna nepríjemnoť, aj na stolovom počítači s WIN Vista, aj na notebooku s WIN 7/64.
Neviem či problém pripísať na vrub WebsiteX5, alebo Microsoftu. V rámci inštalácie WebsiteX5 sa doinštaloval do oboch počítačov aj Microsoft.NET Framework 4. Odvtedy sa snažia oba Windózy neustále updatovať .NET Framevork 4. Po update síce WIN vypíše, že .NET FW4 bol úspešne nainštalovaný, no o chvíľu vyhodí opäť hlášku, že to treba updatovať. Tie isté dva súbory dokola. Robí mi to v podstate od inštalácie WebsiteX5 stále, aj po reštate oboch počítačov.

http://www.lnb.sk/…WIN7_64b.png

Ladislav Jurdik

Ladislav Jurdik

Veterán

Příspěvků: 272

#17 21. 3. 2013 16:29

[16] Aj ja som inštaloval WebSiteX5 V10, ale nič také sa u mňa nedeje. Aktualizácie sú v poriadku. Aj na druhom pc OK. Win7_32 a WInXP_home32.
K tým zásobám skladu, celkom si neviem predstaviť ako by to malo byť nastavené.
To by muselo byť prepojené z nejakým skladom a tam pri reálnom predaji sa to môže odpísať.

Ak by to malo byť len tak, že si v karte nastavím napríklad 10 ks a pri objednávke mi to odpíše zo skladu.
A čo keď bude fiktívna objednávka a aj tú mi odpíše, prípadne emailom zákazník stornuje.
Jedine to potom ručne aktualizovať.

Uvidíme, možno sa dočkáme doplnenia pri aktualizácií V10. Aj keď vyšla V9 von, dosť veľa vecí bolo zapracované neskôr pri aktualizáciách.
Najlepšie je to pripomienkovať priamo v Incomedii.

Admin WebSiteX5
dzino

dzino

Veterán

Příspěvků: 72

#18 21. 3. 2013 17:42

môžem potvrdiť ja to mam na Win7 64bit a bez problémov:-)

ak mate na win. nastavene inštalovať aktualizácie automaticky (odporúča sa)
to by som prehodil na vyhľadať aktualizácie, ale poskytnúť možnosť vybrať, či sa prevezmú a nainštalujú a označiť dôležité aktualizácie potom ktoré nebudete chcieť tak ich jednoducho schováte a mate pokoj polovica je tam blbosti ktoré sú nepotrebne ja si každú jednu prelustrujem pred stiahnutím

Tibor Lazár

Tibor Lazár

Veterán

Příspěvků: 41

#19 21. 3. 2013 21:09

win7 64bit ok

PeterBA

PeterBA

Veterán

Příspěvků: 33

#20 23. 3. 2013 23:02

Problém s NET framevork 4 vyriešený podľa návodu z /…ebsitex5.com
Najprv komplet „očista“ od NET FW programom:
http://cid-27e6a35d1a492af7.skydrive.live.com/…nup_tool.zip
Potom nová inštalácia:
http://www.microsoft.com/…details.aspx?…
a potom ešte aktualizácia najnovších updatov. Slábá hodinka a bolo to hotové.


.

RSS kanál tohoto tématu