PROSÍM NEZADAVAJTE UŽ DOTAZY DO FÓRA NA WEBSITEX5.BLU­EFORUM.CZ

POUŽITE NOVÉ FÓRUM NA WWW.WEBSITEX5­.SK/FORUM

Toto je upravená offline kópia zrušeného fóra z websitex5.blueforum.cz s obsahom ku 9.11.2016. Offline kópia nie je editovateľná , je bez možnosti vyhľadávania , registrácie a prihlásenia užívateľa.

Konvertovanie projektov z V10PRO do V11PRO

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#1 5. 10. 2014 10:15

WebsiteX5 vo verzii V11Pro prichádza so zmenou v ukladaní šablón, novým užívateľským prostredím správy a tvorby šablón, novej politiky pri licencovaní šablón. Pritom nedochádza k zásadnej zmene štruktúry šablón ako to bolo medzi verziou V9 a V 10.
Z dôvodu zmeny v ukladaní šablón vo verzii V11 do formátu iwtpl ( dá sa otvoriť cez zip ) sa pri konvertovaní projektov z V10PRO do V11PRO u ktorých sa v súbore iwzip nenachádza užívateľská šablóna template.iwtpl sa môže vyskytnúť komplikácia so zobrazením správnej šablóny. S generačnou zmenou WebsiteX5 a konvertovaním pôvodného projektu si asi budeme musieť zvyknúť na využívanie pokročilých funkcii programu s užívateľskou tvorbou ( obnovením ) šablón z jednotlivých uložených časti pôvodnej šablóny z adresára style resp. zo systémových úložísk šablón programu WebsiteX5 verzie V9, kde sú uložené v nezmenenej podobe.

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#2 5. 10. 2014 10:24

[1] opravujem v poslednej vete : programu WebsiteX5 verzie V10, kde sú uložené ešte v nezmenenej podobe.

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#3 8. 10. 2014 11:13

[2] "Google preklad materialu fy Incomedia ku konverzii ":http://wsx5-forum-dokumenty.salling.sk/…nverting.pdf

Editováno: Šaling Ladislav, 21. 2. 2015 12:19

vb

vb

Veterán

Příspěvků: 21

#4 26. 10. 2014 22:19

Mne sa podarilo konvertovať stránky z verzie 10 do verzie 11 takmer na 100 % správne tak, že z ver. 10 som si ešte predtým uložil aj svoju šablónu a tú som implementoval do ver. 11…

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#5 27. 10. 2014 08:28

[4] Na prvé drobné neduhy po vydaní novej generácie programu WebsiteX5 V11 s priraďovaním šablón fy Incomedia reagovala v krátkom termíne novou aktualizáciou.
S novou zmenenou politikou poskytovania šablón od výrobcu sa treba stotožniť.
Postup s exportom a importom šablóny je správny a spolahlivý, obchádza opätovné sťahovanie šablón priamo neumiestnených v programe alebo už zrušené a tým neposkytované šablońy pre 11.
Problém sa skôr môže dotýkal prevzatých šablón od tretích strán , ktoré nie sú a neboli súčasťou programu websiteX5 v predchadzajúcej verzii.
V tomto prípade som si vyskúšal aj opätovné manuálne vyskladanie šablóny podľa pôvodného obsahu dát uloženom v template.css

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#6 2. 11. 2014 13:08

Návod pre export šablony z verzie V10 :

  • vytvoriť vo V10 skuš. projekt a priradiť mu šablonu, skúš. projekt uložiť
  • opätovne načítať skuš. projekt
  • zvoliť Všeobecne nastavenia , Výber šablony
  • 1× kliknúť na požadovanú ikonu šablony , zvoliť Duplikovať
  • na novozaloženú uživateľskú šablonu 1 x kliknúť , zvoliť Exportovať
  • šablonu vo formate iwtpl uložiť

Návod pre import šablony do verzie V11 :

  • otvoriť vo V11 projekt
  • zvoliť Všeobecne nastavenia , Výber šablony , Vlastná knižnica
  • zvoliť Importovať a vybrať skôr uloženú šablonu vo formate iwtpl
  • 1× kliknúť na naimportovanu ikonu šablony , zvoliť OK, Uložiť , Náhľad , …
jozef

jozef

Borec

Příspěvků: 15

#7 2. 11. 2016 15:00

Mam vytvorenu stranku vo vercii nieco okolo 110730. Potom som aktualizoval program a uz sa neda otvorit. V tomto smere nechapem ako sa taketo nieco moze stat. Ved vyrobca to musi spravit tak aby konvert prebehol automaticky. Co mam teraz spravit aby mi stranku otvorilo po aktualizacii programu? Ja teraz stracam cas zistovanim okolo konvertu co je pre mna dost velka casova zataz. keby som to vedel ze ten program uz nepojde neaktualizoval by som to.

jozef

jozef

Borec

Příspěvků: 15

#8 2. 11. 2016 15:03

Aklebo na starom HDD mam tu starsiu verziu kde mi ten program ide co mam odkial skopirovat a vlozit na novy HDD aby som mal stale tu starsiu verziu kde mi tu stranku otvorilo?


.

RSS kanál tohoto tématu | Toto téma sleduje 1 lidí.