PROSÍM NEZADAVAJTE UŽ DOTAZY DO FÓRA NA WEBSITEX5.BLU­EFORUM.CZ

POUŽITE NOVÉ FÓRUM NA WWW.WEBSITEX5­.SK/FORUM

Toto je upravená offline kópia zrušeného fóra z websitex5.blueforum.cz s obsahom ku 9.11.2016. Offline kópia nie je editovateľná , je bez možnosti vyhľadávania , registrácie a prihlásenia užívateľa.

Zistenie jednoznačného údaja o užívateľovi prihlásenom do chránenej zóny

Viera Samselyová

Viera Samselyová

Nováčik

Příspěvků: 2

#1 2. 4. 2014 14:45

Prosím poraďte mi. Mám nastavenú automatickú registráciu užívateľov do chránenej zóny (chránených stránok). Potrebujem ale o nich zaznamenať viac údajov, ako ponúka automaticky vytvorená databázová tabuľka. Údaje získať viem, ale potrebujem zistiť, ktorý užívateľ je prihlásený, aby som ich vedela správne priradiť. Existujú nejaká premenná, z ktorej to zistiť viem? Prípadne mi poraďte, ako by ste to riešili.

Ladislav Jurdik

Ladislav Jurdik

Veterán

Příspěvků: 272

#2 3. 4. 2014 17:45

Za vašou stránkou, keď si dáte /admin/private­area.php dostanete sa do admin zóny, kde si viete pozrieť aj kolónku automatická registrácia.
Sú tam nejaké údaje o zákazníkoch a to čo vy potrebujete by bolo asi možné vyrobiť takýto php script rozšírený o viac položiek.
Ale to už je otázka na nejakého programátora.
Alebo sa s požiadavkou obrátiť priamo na výrobcu programu.

Admin WebSiteX5
Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#3 4. 4. 2014 21:27

WebsiteX5 V10 neposkytoval možnosť poskytnutia informácie o tom, že je užívatel prihlasený do chránenej zóny.
Zobrazenie prihlasovacieho konta a možnosť uloženia informácie o konte prihlaseného užívateľa do súboru na server som vyriešil na webovej stránke „www.svblena.sk“ v zmysle nasledovného nahľadu na obrazovku,
modifikácie súboru X5engine.php a javascriptu.

Náhlad na stránku

x5engine_php

Výpis konta

Editováno: Šaling Ladislav, 21. 2. 2015 12:28

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#4 5. 4. 2014 21:22

Vyššie uvedené riešenie je aplikovateľné pre obe verzie V10 Professional a Evolution pri manuálnom prihlasovaní kde užívateľské kontá a heslá určuje správca webovej stránky.

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#5 8. 4. 2014 17:55

Vo verzii PROFESSIONAL po doplnení nasledujúceho ďalšieho kódu v modifikovanom x5engine.php do sekcie pre vyhľadávanie užívateľa v DB bude možné zobrazovať prihlasovacie konto a ukladať informáciu o konte prihlaseného užívateľa do súboru aj zo záznamov z databázy.

x5engine_php2. časť

Editováno: Šaling Ladislav, 21. 2. 2015 12:30

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#6 22. 4. 2014 23:53

Aby nedochádzalo ku chybám pri prepisovaní prikladám textový súbor obsahujúci vyznačený zdrojový kód pre modifikovanie X5engine.php.
Ďalší priložený textový súbor slúži na zápis údajov o prihlasenom užívateľovi. Súbor nie je automaticky založený, je ho nutné premenovať a nakopírovať do prislušného adresára na server. Dáta, ktoré sa do súboru zapisujú sú v CSV formáte s oddelovačom – tabelátor, časový údaj je vo formáte pre DATETIME. Z textového súboru môžu byť importované ako dáta do EXCELU alebo do vopred vytvorenej databázovej tabuľky v MySQL databáze apod.

Zdrojový kód v txt súbore

Textový súbor pre zápis dát

Editováno: Šaling Ladislav, 21. 2. 2015 12:36

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#7 21. 6. 2014 20:41

Okrem skôr popísanej alternatívy zobrazenia informácie
o prihlasenom užívateľovi javascript kódom s použitím
informácie z cookie môžete v PHP súboroch Vášho projektu
použiť PHP alternatívu zobrazenia podľa nasledovného
jednoduchého vzorového PHP kódu. Tento kód nie je možno
použiť v HTML súboroch.

<p align=„left“><font face=„verdana“ color=„orange " > <B>
<?php
$pa2 = new imPrivateArea();
$pa3 = $pa2->who_is_logged();
if(!$pa3)
{
echo(“*******") ;
}
else
{
echo($pa3[‚user­name‘]);

}

?>
</font>
</B>

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#8 20. 7. 2014 13:11

Nadväzujúc na predchádzajúce príspevky na tému zistenia
a zobrazenia údaja o prihlásenom užívateľovi Vám predkladám
spracovanú jednoduchú skúšobnú webovú stránku ‚demo01‘
na ktorej sú demonštrované možnosti využitia identifikátora
v oblasti :

  • eschopu / doplnenie id_uz do štandardných databázových tabuliek

    pre ďalšie SQL analýzy /

  • doplňujúcich databázových tabuliek ku systémovej prihlasovacej

    databáze s možnosťou vloženia nových údajov po prvom prihlásení

    a následne možnosť ich zmeny a doplňovania.

Po vstupe do demonštračnej stránky sú prihlasovacie údaje
verejne prístupné vo vstavanom SQL prehliadači a nie je vhodné
tam zadávať Vaše údaje používané aj v iných programoch.
Autor webovej stránky si vyhradzuje právo tieto údaje priebežne
vymazávať z databáz.

Zo zdrojových kódov skúšobnej webovej stránky v príspevku
prikladám jednoduchý návod na možnosť doplnenia identifikátora
do databáz eschopu.

"Demonštračná webová stránka ":http://demo01.salling.sk

Návod na Id_uz v eschope

Editováno: Šaling Ladislav, 21. 2. 2015 12:33

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#9 31. 7. 2014 11:25

Aktuálny stav príloh ku príspevkom fóra v súbore zip.

Prílohy v súbore zip

Editováno: Šaling Ladislav, 21. 2. 2015 12:32

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#10 20. 8. 2014 12:30

Aktualizácia prílohy príspevkov v súboroch pdf ku dňu 20.08.2014,
doplňujúce aktuálne súbory sú tiež v inom fóre.

Ladislav Jurdik

Ladislav Jurdik

Veterán

Příspěvků: 272

#11 11. 9. 2014 11:44

Super, pozrel som si to.
Keď budem potrebovať nejaké špeciálne veci vyrobiť môžem sa na vás obrátiť?

Admin WebSiteX5
Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#12 12. 9. 2014 11:22

[11] Som rád že kladne hodnotíte príspevok týkajúci sa zistenia jednoznačného údaja o prihlásenom užívateľovi, možnosti jeho zobrazenia na webovej stránke a jeho využitia pri návrhu rozšírenia funkcionality elektronického obchodu pri filtrovaní a zobrazení objednávok u administrátora a klienta, editácie a zobrazovania stavov vybavovania objednávok u administrátora a klienta.
U Vás ako predajcu WS som zaregistrovaný a mate na mňa kontakt, pri rozširovaní funkcionality dobrého a univerzitného programu ako je WebsiteX5 môžem technicky v rozsahu svojich vedomosti z neprofesionálného programovania pomôcť.

Edita Edit

Edita Edit

Nováčik

Příspěvků: 2

#13 23. 9. 2014 10:16

Zdravím,
nie som moc múdra a mám asi blbú otázku:
ide urobiť v professional 10
„prihlásenie“ pre určitú skupinu ľudí (ktorí platia poplatok) kam by sa neregistrovaní užívatelia nedostali a registrovaní mohli diskutovať?
Snáď som to vysvetlila dobre.
ďakujem

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#14 23. 9. 2014 13:32

[13] Užívatelia webových stránok zaregistrovaní administrátorom ( manuálny režim ) prostredníctvom okna „Prístup riadenia“ vo WSX5 , alebo registrovaní užívatelia cez webovú stránku v automatickom režime s uložením prihlasovacích údajov do DB , môžu mať prístup ku uzavretým stránkam na webe ( cez okno „Tvorba mapy“ ) , môžu priamo on-line upraviť obsah webových stránok – „Dynamický obsah“ atď.
Úhrada za prístup nie je podmienkou, záleží na vôli prevádzkovateľa webovej stránky.
Vo WSX5 má špeciálny režim „Administrátor“, prístupové údaje sa určujú v manuálnom režime v okne „Prístup riadenia“.

Edita Edit

Edita Edit

Nováčik

Příspěvků: 2

#15 23. 9. 2014 14:37

[14] Ďakujem za odpoveď.
Takže by som musela mať website proffesional alebo by stačil evolution?
Pochopila som (možno zle) že v professional by mohol stránky editovať ktokoľvek odkiaľkoľvek keď by som umožnila prístup, ale nechápem ako keď program by nemal:-(
Ešte raz ďakujem moc za rýchlu odpoveď.

Šaling Ladislav

Šaling Ladislav

Veterán

Příspěvků: 187

#16 23. 9. 2014 15:33

Verzia WSX5 V10 Proffesional má vstavanú podporu práce s databázami, evolution si pre prácu s databázami vyžaduje ďalšiu PHP programovú podporu nekompatibilnú s prostriedkami WSX5. Evolution umožnuje len manuálnu registráciu užívateľov prostredníctvom administrátora, verzia Proffesional manuálnu a automatickú.
Verzia proffesional umožňuje obmedzenú on-line editáciu obsahu, ktorý vymedzí autor stránky. Pre vysvetlenie navštívte tému „Dynamický obsah aktualizovať .....“, do ktorej som prispieval, tam je tiež uvedený popis prístupu ( názov stránky, konto, heslo ) na demo stránku.


.

RSS kanál tohoto tématu